Iesaku dievīgas filmas

Dažreiz liekās, ka šodienā kaut kas trūkst. Kaut kas urda un tirda, un neliek mierā… Ir vajadzīga zīme no augšas! Un šī zīme ir LABA FILMA!
Ieteiksim kādu jumtu raujošu un atmiņā uz visiem laikiem paliekošu filmu. Tā iebakstīs Jums nāsī un teiks – veries, vīrs, debesīs!!!
____________________________________________________________________________________________

Fantastic Mr. Fox (2009)

Visu laiku dievīgākā multfilma! Un, protams, tā ir Wes Anderson multene, kas pats par sevi ir kvalitātes zīme! Stāsts par diezgan pat ļoti civilizētiem meža iemītniekiem. Kuri strādā, mācās un dzīvo diezgan godīgu dzīvi. Bet dažiem eksemplāriem tomēr waildīgums reizēm ņem virsroku un paslīd ķepa uz meža zvēru īsto dabu. Kas noved pie diezgan postošām sekām un tik pat postošiem risinājumiem. Vizuālais šajā multenē ir fantastisks  – dzīvnieciņi izskatās mīlīgi izbāzenīši un dialogi fantastiski graujoši! Reizēm pat nevar aptvert kā var kaut ko tik tiešu un  absolūti dīvaini smieklīgu pateikt! Vislielākā multenes rozīne ir kad šie daži civilizētie dzīvnieki tālumā, uz moča braucot, ierauga “to īsto” meža vilku bez drēbēm, kuri ir reti sastopami un praktiski izmiruši. Komunikācija starp šiem eksemplāriem ir vienkārši graujoši smieklīga! Es vairākas reizes patinu atpaķaļ šo vienu kadru, jo nespēju beigt priecāties par tādu zelta momentu!

Treileris iekš You Tubes

____________________________________________________________________________________________

Stealing Beauty (1996)Absolūti bohēmiska, brīvdomīga un sārtu vīnu uz lūpām filma! Par paradīzi, Itāliju, zemes virsū! Par dzīves baudīšanu, vīnu, mākslu un mīlēšanos. Par bērnišķīgu patiesumu. Par, protams, nelielu ģimenes drāmu. Skatījos un nespēju beigt priecāties par tik izjusti gardu un dabīgu gabalu. Kaut ko tik netveramu nevar īsti aprakstīt! Ielejiet labu vīnu sev glāzēs un aiziet šo filmu skatīties!

Treileris iekš You Tubes

____________________________________________________________________________________________

Soul Kitchen (2009)

Hamburgā haotiski un ļoti stresaini pastāv neliela ēstuve, ātrumā tiek cepti un vārīti dažnedažādi pusfabrikāti. Viss tiek mests pa gaisu un virtuvē, kur, liekās, no stūriem uzglūn gonoreja. Notikumi saasinās un sagriežās, kā rezultātā dzimst Soul Kitchen – ēstuve ar dvēseli, kur var uzgriezt ballīti, uzēst dievīgu ēdienu un tur pat uz galda pamīlēties. Labsirdīga filma ar daudziem notikumiem gluži kā pasakās! Humors arī labs un baudāms! Man pēdējā laikā sāk rasties mīlestība pret vācu filmām, biju nepelnīti ignorējusi tās agrāk! Un protams, režisors ir atlasījis tiešām izteikti smukas vācu meitenes šai filmai (parasti sieviešu dzimums visās vācu filmās ir bijis tāds nekāds un blāvs, bet te – košs).

Treileris iekš You Tubes


 

Goodbye Lenin! (2003)

Aleksandram ir ļoti kārtīga un taisna māte, kura mīl Ļeņinu no visas sirds un kalpo savai valstij ar sirdi un dvēseli! Negadījuma laikā, viņa nokļūst komā un noguļ Berlīnes mūra sagraušanu un lielās pārmaiņas valstī! Kad viņa nāk pie samaņas, Berlīne vairs nav tāda kā agrāk! Kā lai Padomju Savienību mīlošai mātei paziņo šo faktu?

 

Treileris iekš You Tubes 

The Shawshank Redemption (1994)

Filma par vīrieti, kurš tiek nepatiesi iesēdināts cietumā. Turpmāk viss, ko viņš dara ir ar mērķi, katra darbība ir perfekti izplānota līdz sīkumam. Katra viņa neveiksme vai neizdošanās ir tikai un vienīgi sastāvdaļa lielajā kopējā bildē. Solis pa solim, punkts pa punktam viņš lēnām, nesteidzīgi virzās uz izeju! Treileris iekš You Tubes

Breakast at Tiffany`s

Picture

Beidzot arī es saņēmos noskatīties kādu filmu, kuru varētu nosaukt par leģendāru.  Viss šajā filmā ir absolūti izsmalciāts, mūzika, dialogi, pat interjers! Hollijas dīvānvanna ir vienkārši lieliska ( es pat jau esmu sagādājusi šādu vannu, tikai nesmu izdomājusi kā viņu pārzāģēt vēl, bet man tāds dīvāns arī būs! ) Hollija ir meitene, kuras mērķis ir atrast bagātu vīru, bet, ak vai, kaimiņos ievācas izkatīgs un visnotaļ interesant vīrietis, kurš Hollijai iepatīkas. Bet jaunajam kaimiņam ar naudu ir tā pašvakāk… Visu filmas laiku gribās ik pa laikam sajūsmā spurgt, cik skaisti! Un filmas sākums, kad Hollija ēd brokastu kruasānu un dzer kafiju, skatoties Tiffany veikala skatlogā un skan dievīgā tik ļoti visiem zināmā dziesma… ak…Treilers iekš You Tubes

Ondine (2009)

Picture

Brūni pelēcīga filma ar absolūti dievīgu noskaņu, nedaudz lēna, bet ļoti garda bez gala. Vienu dienu zvejnieks savos tīklos nozvejo nāru. Viņa paliek dzīvot pie zvejnieka un dodas ar viņu jūrā zvejot. Viņas dziesmas pievilina pilnus tīklus ar zivīm… Jūra, zvenieki, klintis un aukstums – piedod šai filmai tādu patīkamu drēgnumu. Kolins Farels arī tik labi iederās šajā filmā ar savu īru akcentu un laucīgo vīrišķīgumu! Un meitene Ondīne ir tik dabīgi skaista un jūrīga. Ļoti jauka vēsīga filma!Treileris iekš You Tubes

…And God Created Woman (1956)

Picture

Viendien sagribējās noskatīties kādu vintage filmu, sameklēju pāris, bet nekas labs un baudāms īsti nebija. Šī bija vienīgā,kura aizķērās. Sižets risinās kādā mazā franču miestā. Ir skaista meitene, kurai galvā svilpo vējš un pa lielam viņa vispār nezin ko ar sevi iesākt. Nekas baigi daudz tur nenotiek un atklāsmes arī nekādas īsti nenotiek. Bet, ja patīk Bridžita Bardot, Francijas mazmiestu idille un 50tie tad var skatīties. Viegla noskaņas filma. Treileris iekš You Tubes

Frida (2002)

Picture

Stāsts par meksikāņu gleznotājas dzīvi No – Līdz.. Absolūti krāšņa filma ar meksikānu tradicionālajiem tērpiem – izšūtajām tunikām,  sārtajām puķēm, plandošajiem svārkiem … vienkārši ņamma! Un fantastiskās gleznas, kuras ataino visus Frīdas emocionālos procesu. Liela personība bija tā Frīda. Kaut arī neesmu Selmas Haiekas mīļotāja ( viņa man liekās tāda pārizteiksmīga pundurīte), šajā filmā viņa izskatījās tik glīti ar to uzaci un pīnēm matos, tēlojums arī bija gards un sulīgs!

Flipped (2010)

Picture

Labas draudzības vai mīlestības iesākums. Parādīts kā katra puse redz atsevišķu notikumu, un kā mēs,meitenes, visur saskatam nepārprotamas zīmes mājienus, kas iespējams ir tikai mūsu iztēles auglis 😀 Bet kopumā labs nāk ar gaidīšanu! Kaimiņos ievācas jauna ģimene un meitene nepārprotami iemīlās jaunajā kaimiņu puikā! Un kaimiņu zēns arī, tikai viņš vēl to nenojauš! Treileris iekš You Tubes


Coco Chanel (2008)

Picture

Šī filma vairāk orientēta uz sieviešu galu. Koko Šaneles dzīvesstāsts. Tik iedvesmojoši un sentimentāli! Bērnībā tēvs abas ar māsu nodeva klosterī un nekad neatgriezās. Tad pamazām sākās viņas ceļš uz modi caur ērkšķiem, sākot no ekstravagantām cepurēm un ērtiem sieviešu apģērbiem trikotāžā līdz tradicionālajai Šaneles žaketītei. Stāsts par stipras gribas sievieti, kura mums sievietēm deva daudz vairāk nekā tikai glītu ērtu apģērbu! Šī filma iespārda Odrijas Šanelei 😀 Treileris iekš You Tubes


A Good Year (2006)

Picture

Eh, kas par idilli! Francijas vīna miestiņš ar sauli un karstu mieru. Urbānais vīrs dodās uz sava mirušā tēvoča mājām , lai nokārtotu mantojuma lietas un pārdotu paradīzi. Un urbānais vīrs atcerās, kā tas ir bijis, kad nekur nav jāsteidzās, pēcpusdienā spēlēt šahu, malko gardu vīnu…. lafa ļapota… Pamazām sāk mosties visas garšas un maņas, un atgriešanās urbānajā pilsētā liekās neiedomājama! Ļoti izjusta un ņammīga filma, kur tāda klusā lēnā dzīves baudīšana ir tik perfekti parādīta!


Thats What I Am (2011)

Picture

Padsmitgadīgie slurķi, identitātes meklējumi un vienkārši pastāvēšana par sevi, vai malā…  Pamatskolas laiks droši vien daudziem bija murgs – visi garie, rudie, čirkainie, tievie, resnie, neglītie un pārāk glītie, zubras, nabadzīgie un vispār visi, kaut nedaudz atšķirīgie no vidējā, DZĪVi? Stāsts par to, vai vispār kāds ir jāklapē, vai vienkārši jādzīvo savu dzīvi saskaņā ar to, kāds tu esi un nevienam nav jāizpatīk. Ir jauka filma un ne pavisam nav tīniska!


The Fountain (2006)

Picture

Filma par nemirstības meklējumiem, bailēm no zaudējuma,pieķeršanos, dzīvi un nāvi. Jebkura apsēstība un cīņa tevi izceļ ārā no dzīves ritējuma. Dzīve mutuļo, bet tu esi izkāpis ārā un plosies ar dabas likumiem. Vai nemirstība ir dzīvošana mū žīgi? Un kādā formā? Varbūt mēs nāvi esam vnk nosaukuši par nāvi , jo mums ir diezgan ierobežots uztveres spektrs, un īstenībā ir vienkārši nepārtraukts dzīves aplis, mūžīgā nemirstība, pārejot no vienas formas otrā.


Wonders Of The Solar System (2010) & Wonders Of The Universe (2011)

Picture

Ārkārtīgi interesantas un izglītojošas dokumentālās filminjas par mūsu Saules sistēmu, Universu un fiziku kopumā! Visi fizikas procesi tiek tik labi izskaidroti un parādīti ar piemēriem, ka pat dum dumam saprotams top viss!  Brians Cox vispār iespārda – 43 gadus vecs fiziķis, kurš izskatās pēc 20 gadus jauna tīņa, kurš tik priecājās un spurdz par visu! Laikam, cilvēks, kurš tik ļoti mīl savu darbu , nenoveco! Un vēl piedevām ārkārtīgi baudīgi uzfilmēts viss – mūzika, kadrējums, skati, datorgrafika, čupu čupām kūlās tehnikas un gadžetiņu, bildes un filminjas no mazajiem riteņbraucējiem un lidotājiem, izsvaidītajiem pa visu Saules sistēmu! Daudz daudz labākas filmas par Stīvena Hokingsa mūvijiem!


Babies (2010)

Picture

Super duper mīļš mūvijs par bēbjiem četrās pasaules malās – USA, Tokija, Namībija un Mongolija. Tiek parādītas 4 dažādas dzīves sākot no piedzimšanas brīža. Pats labākais ir tas, ka trešajās pasaules valstīs bērni attīstās tik pat ātri, ja ne pat ātrāk kā augsti attīstītajās valstīs, bērneļi ar staiguļiem, fizioterapeitiem, super attīstošajām mantiņām un muļķīgajām bērnu skoliņām! Tiešām, mazaiz mongolietis un namībietis ir daudz priecīgāki un aktīvāki nekā mantuu un pareizās attīstības novērotāju ielenktie pārējie bēbji! Ārkārtīgi jauka un jautra filmiņa. Mazais mušu ielenktais un kazu zarnas rokošais Bayar vispār rauj jumtu ar savām izdarībām! Ir vērts noskatīties!


City Island (2009)

Picture

Jaukajā Rizzo ģimenē katrs dzīvo savu dzīvi pa kluso, pārējai ģimenei neko nezinot. Tikai sanāk uz kopīgu ēdienreizi un sabļaustās starp salātiem un kartupeļiem. Un tad vienā mirklī stāsts uz stāsta, meli pie meliem, viss tik ļoti saputrojās vienā lielā mudžeklī …. ka nespēju mierīgi nosēdēt pie ekrāna – spiedzu un plaukšķināju par sprādzienu ģimenes attiecībās!  Ir labi, vērts noskatīties un pazviegt par pārpratumu pārpratumiem!


Stranger Than Fiction (2006)

Picture

Filma par Haroldu, kura dzīve visu laiku ir bijusi monotona un robusta, līdz… viņš izdzird balsi savā galvā, kas vienkārši runā par viņu! Harolds sāk apjaust, ka viņš ir stāstā, novelē…sāk likties, ka komēdijā,bet nēē – pēc tam viss norāda, ka tā noteikti ir traģēdija! Ir rēcīgi laba filma! Harolds vispār pats ir filmā kā rozīne bez garšas, tik ļoti normāli nenormāli garlaicīgs! Absolūti kaitinošs aktieris, kurš iederās šajā filmā perfekti! Ir jāredz!


Leaves of Grass (2009)

Picture

Filma, kurai ir lēns ievads, un traki straujas beigas! Liekās – bums bums – un atrisinājums klāt. Ir divi dvīņu brāļi – viens snobisks un vestītē staigājošs filozofs, otrs – marihuānisks lauķis. Lai atrisinātu visas problēmas,lauķim brālim vajag paveikt šo to un dvīņu brālis varētu sagādāt smuku alibi visām izdarībām. Labi joki, labi laucinieku akcenti, laba ģimene un labs sižets ar marihuānas dūmiem piekvēpināts…


Love Me If You Dare (2003)

Picture

Garda, romantiska franču filma par kādu puiku un meiteni, kuri sāka spēlēt spēli un taisīt cūcības sakarā ar to visu. Un jo lielāki viņi aug, jo nežēlīgāka izvēršas spēle. Beigās spēle kļust tik aizraujoša, ka paši vairs neredz robežu, kur sākas aizvainojums, mīlestība, muļķība vai vienkārši atkarība. Tiklīdz sākas spēle, tā aizmirstās visas pasaules saistības un cilvēki! Un aktieri tik labi piemeklēti – sieviete ņamma un vīrietis vēl lielāka ņamma 🙂 Šī būs tā romantiskā filma, kura patiks arī vīriešu dzimuma pārstāvjiem, jo nav nekādas salkanības pieskaņas – pure french romaņtjika un jokainība 😀


Contact (1997)

Picture

Zeme, beidzot, saņem signālu no citplanētiešiem.  Sākas rosība un zemieši cenšas atkodēt mesidžu, kas beigās arī sanāk, un sākas vēl lielāka rosība… Filma, kurā ir citplanētieši un vienlaicīgi nav. Tiek parādīts savādāks skatījums uz visu Universu, cilvēkiem, katru indivīdu atsevišķi un kopā, par vienotību un atšķirību. Man ļoti patika! Kad sākās, no Stargate seriāliem aizlienētais, wormhole šļūciens, ieķēros krēsla atzveltnē un gribēju piesprādzēties! Protams, nedaudz traucēja un smīnu izraisīja Metjū Makkohnijs(vai kā viņu tur) ar savu vīrišķīgās novazātās nāriņas paskatu un sižeta līniju, ko viņš bīdīja. Bet kopumā ļoti inčīga un aizraujoša filma, kas liek padomāt…


Sky Captain and the World of Tomorrow (2004)

Picture

1939 gads, apkārt sāk pazust labākie zinātnieki un pilsētām uzbrūk milzu roboti  un vēl dažnedažāri robotiski lidojoši radījumi. Protams, sākas izmeklēšana un piedzīvojumi, utopiskas Pasaules radīšana, milzu kuģi…. Ļoti garšīga filma ar vintage noskaņu.  Katrs kadrs kā mākslas darbs, izbaudīju katru sekundi… mmm jamīī…. Treileris iekš You Tubes


My Name Is Khan (2010)

Picture

Pasaulē ir tikai divi veidi cilvēku – tie, kuri dara labas lietas un tie, kuri – sliktas. Khans ir autisks, bet ļoti attapīgs un labsirdīgs, kā rezultātā tiek pie smukas sievas 🙂 Bet Amerikā notiek traģēdija,kas pārvērš visu viņa dzīvi, un viņš dodās ceļā ar mesidžu prezidentam! Ļoti laba Bollywood filma ar Holivudisku pieskaņu! Traki sentimentāla, jautra, raudulīga, šķebinoši romantiska vietām, heroiska, amizanta un nejēdzīga šad tad! Bet tādas indiešu filmas vien ir – viss ir tik tik tik pārsātināts, ka dažreiz emociju daudzums filmā – kož acīs! Bet man  ļoti patika! Protams visu laiku ķiķināju par salkanajiem romantiskajiem skatiem un tie kadri, kad Khans netīrs, noskrandis, bet ar perfekti ieželejotiem skaistiem matiem, jau kuru dienu brien pa putekļainu ceļu… Protams, es vietām arī biju nobimbājusies zila aiz pārdzīvojumiem 🙂 Eh, kur superīga filma! Tikai žēl, ka beigās nebija tradicionālās dancošanas ar visiem aktieriem vienkopus….ps.Pārliecinieties, ka esat novilkuši filmu ar subtitriem, jo angļu valodā šajā filmā ir tikai 15% dialogu, viss pārējais – indiešu.


The Secret Of Kells (2009)

Picture

Tik skaistu un aizraujošu multfilmu sen nebiju redzējusi! Viss sākas ar to, ka apkārt klīst ļaunie barbari vikingi un izposta visu savā ceļā. Tāpēc bariņš ar mūkiem sāk celt sienu…un pamazām aizmirst savu īsto aicinājumu…. Būs daudz dievīgas mūzikas un galvu reibinošu krāsu! Un tas psihodēliskais mežš…tik skaisti!


Boy (2010)

Picture

Kādā Dieva pamestā Jaundzēlandes ciematiņā dzīvo fantastisks puika un viņam par visu vairāk pasaulē gribās mammu un tēti…ģimeni. Tik ļoti gribās!!! Pavisam cita kultūra, uzskati un atbildības sadalījums! Es pus filmu nobimbāju kā mazs bērns, kaut filma ir jautrā notī uzņemta. Cik tomēr ir gudri tie mazie bērni! Eh, laba filma!


I Heart Huckabees (2004)

Picture

Ja tev liekās, ka dzīvei zūd jēga, un tur arā ir kaut kas lielāks, kas neliek mieru…., tad tev ir jānolīgst eksistences detektīvi, kuri tev palīdzēs! Bariņš ar cilvēkiem mēģina atrast īsto definīciju, kura izskaidros visam jēgu. Jauka filma par to kā viss ir viens un viens ir visi! Dzīve ir brīnišķīga un jāprot saskatīt iekšējais skaistums. Šajā filmā ar humora devu sastumtas visas filozofiskās lielās domas 😀


Tortilla Heaven (2007)

Picture

Gardi meksikāniska filma par to kā pagāns Isidors pavisam nejauši uzcepj tortillu, kur attēlots Džīzuss. Sākumā viss ir nevainīgi, bet pēc tam sākas mārketinga kampaņas…  Lieki piebilst, ka pirmās tortillas uzcepu uzreiz nākamajā dienā pēc filmas 😀


The Astronaut Farmer (2006)

Picture

Iedvesmojoša filma par ģimeni un kopīgu sapni – aizlidot kosmosā! Farmers ar savu 15 gadīgo dēlu, angliski nerunājošu meksikāni un knapi kustošu sievastēvu, siena šķūnī būvē raķeti. Un tas ir pārbaudījums ģimenes saišu stiprumam un sievas izturībai… jo ļaut savam vīram izšauties gaisā paštaisītā raķetē ne kura katra varētu 😀


Hotel Rwanda (2004)

Picture

Filma par nemieriem Rwandā. Un par to kā viens vīrs darīja visu, lai palīdzētu un glābtu cilvēkus, kad citi ļaudis, kaut tas bij viņu spēkos, aizgrieza muguru un izlikās neko nedzirdam, neredzam… Ļoti emocionāla un raudulīga filma. Šī filma TĀ paņem savā varā, es ar visā četrām biju filmā iekšā! Ļoti laba!


Micmacs (2009)

Picture

Tēvs uzkāpa uz mīnas un dēls dabūja lodi pierē. Ar to pietiek, lai taptu plāns pārmācīt lielos ieroču ražotājbosus! Un vēl piedevām tiek atrasti izgāztuvē dzīvojoši ārkārtīgi radoši draugi. Šī būs kārtējā Jean- Pierre Jeunet inčīgā filma!


Nastroyshchik (2004)

Picture

Labs veids kā piečakarēt divas krievu buržuj omenītes-sievietītes 🙂 – visām vecām tantēm patīk 15 gadus jaunāki puišonkulīši, kuri glaimo un draudzējās, ķer peles un skaisti spēlē klavieres! Un palēnām slidinoties, sanāk perfekti noslīpēta režija kā izcelt piķi! Skaistii kadri ar tādām, starp citu, nesaprotamām dīvainībām piebārstīti. Un katrs mēs zinam vismaz vienu Ļudu, nu gluži tādu pašu kā šai filmā 😀


The Darjeeling Limited (2007)

Picture

Un atkal kāda dievīga Wes Anderson filma ar flegmātisko plānās pankūkas aktieri (aiii, kā man viņš patīk!)! Trīs ikdienas un parastās dzīves noslogotie brāļi ar milzīgo bagāžu dodās uz Indiju pēc garīgā piepildījuma, satikt sen neredzēto māti un atjaunot brāļu draudzības saites! Visa filma būs piesātināta ar krāsām, Wes Anderson absolūti garšīgo humoriņu un smukumsmuku mūziku (: uzreiz iesaku novilkt arī soundtrekus, nenožēlosiet 🙂 Es atkal vakar noskatījos šo filmu, un iekšā pārņem tāds bužīgs prieks, tik skaista un laba filma!


Pieces of April (2003)

Picture

Tiek rīkotas Pateicības dienas pusdienas uz kurām tiek uzaicināta sen neredzētā snobģimene. Eiprila plosās un taisa ēst, kaut neprot pat nomizot kartupeļus (tas gan tizli)! Vis jaukākais ir, kad tu, geto rajonā dzīvojošais, sāc lūgt palīdzību kaimiņiem….  un sākas pusizcepta tītara piezīvojumi! Filma tiešām laba! Liekās, ka filmē ar rokas kameru, kas rada sajūtu, ka stāvi blakus, un tie ikdienišķie dialogi kā dzīvē, bez visiem glancējumiem! Ir laba 🙂


Arizona dream (1993)

Picture

Vīrs, dzīvo jauku harmonisku dzīvi, līdz ierodās brālis – piedzirda un ielādē mašīnā! O, šī ir absolūti psihodēliska filma, un mūzika, un izpildījums, un aktieri…..  Tik piesātināta ar emocijām, vienaldzīgs nespēj palikt pēc šīs filmas.  Un tā dievīgā Bregoviča dziesma “Death”, skudriņas skrien pa ādu, klausoties! Filmas treilerī skanēs tieši ši dziesma. Vispār visa mūzika ir dievīga šajā filmā!!! Es neko sakarīgu nespēju uzrakstīt, visu laiku gribās tik teikt – DIEVĪGA, DIEVĪGA un vēlreiz DIEVĪGA! Jumtu raujoša un absolūti DIEVĪGA, DIEVĪGA, DIEVĪGA! Tiešām jāredz, jo šajā mūvī ir pat 3 nepārspējamas kvalitātes zīmes – Džonijs Deps, Kusturica  un Bregovičš, tas vien jau par kaut ko liecina!


Rushmore (1998)

Picture

Kārtējā dievīgā Wes Anderson  filma! Stāsts par tīni, kuram viss ir nopietni. Viņš uzņem lugas, kurās lieto dinamītu! Ceļ akvārijus mīļotai sievietei sporta laukumā! Un vel dažnedažādas ārkārtīgi jocīgas un pavisam nopietnas lietas. Pats labākais, filma ieturēta izcilli labā whatever (gribu roku, gribu neroku) stilā. Un galveno lomu spēlējošais Džeisons Švartzmans ir vienkārši dievīgs! Tā flegmātiskā balss un plānas pusizceptas pankūkas izskats… vienkārši rozīne! Vienīgais treileru jēdzīgu nav šai filmai, visi rada nepareizu priekšstatu par filmu (tīņu comēdij mūvis), bet tā galīgi nav. Šī ir ļoti inčīga filma ar spurdzošu humoriņu 🙂


King of California (2007)

Picture

Dzīve bij klusa un vienkārša, līdz tēvs atgriežās no slimnīcas kukū cilvēkiem 🙂 Eh, un meitai tagad jāizlemj vai viņa arī negrib palikt drusku kukū. Tiklīdz viņa sāk iesaistīties, tā dzīve sāk iegūt krāsas – sākot no dārgumu meklēšanas lielveikalā, līdz svingeru aplaupīšanai.  Biju izbrīnīta, ka Maikls Duglass ir tik sakarīgā filmā nofilmējies, jo viņš takš parasti tēlo tikai salkani seksīgus mačo vīrus! Cepums onkam 🙂 Viss nesakarīgais kļūst sakarīgs un otrādāk! Dīvainākie sapņi izrādās patiesība, un tizlākās darbības noved pie laba rezultāta! Un izurbt caurumu lielveikala vidū, reizēm var būt labākais tavs dzīves lēmums!


Big Fish (2003)

Picture

Stāsts par brīnumaina vīra dzīvi, kurš bija radīts lielām lietām un tālām zemēm! Savas dzīves stāstu viņš stāsta dēlam, kurš pieaug un pāstāj ticēt. Bet runa nav par dēlu… Filmas beigās až apraudājos kā mazss bērns 🙂


Forrest Gump (1994)

Picture

Puisis, kuram pasaule ir vienkārša un ne tik interpretēta kā pārējiem. Maize ir maize, šrimpu kuģis ir šrimpu kuģis un katrs cilvēks ir cilvēks, nekā sarežģīta…. Citi runā par darīšanu, bet Forests ņem un izdara 😀 Nekādu plānu, cerību, vienkārši dara, jo tagad tā gribās 🙂 Īsti nejautā kāpēc, kāds no tā labums, ko citi padomās, kādas būs sekas? Super filma, jau kuru reizi skatos un priecājos :)) Pats labākais kadrs, kad puisis sāk skriet, vienkārši skriet… skrien ilgi jau mēnešiem… Visi interesējas, droši vien skrien ar mērķi, vieds cilvēks! Sāk skriet līdzi, mēnešiem… Vienā dienā puisis apstājas un ….


Bottle Shock (2008)

Picture

Filma par Kalifornijas vīru vīniem. Smiltiņas, vīns, vīnogas, vīns, vīnogas 🙂 Pieticīgajiem Kalifornijas ļautiņiem tik piedāvāta iespēja sacensties ar  franču vīniem un kolorītais hippij lauķis Bo dodās uz Franciju pārstāvēt ASV “kultūru”! Šī  ir ļoti baudāma un vīnīga filma, plus vēl sulīgs humoriņš par garzobjiem snobiem :D! Skatoties, gribās atkorķēt un ieliet glāzē gardu vīnu… Viss tik gardi un saulaini! Tiešām baudīga filma!


The fall (2006)

Picture

Skaista jo skaista filma!!! Katrs kadrs piesātināts ar krāsām un skaistu fantāziju! Tik garda filma, vizuāli vienkārši dievīga! Un pa klādai asariņai arī var nobirt. Viss sākas ar vienkārši pasakas stāstīšanu mazai meitenītei… un…….  Treileris iekš You Tube


Into the wild (2007)

Picture

Piedzīvojums ceļā uz sava mērķa piepildīšanu! Mērķis – vienkārši izrauties no civilizētās pasaules važām, mantiskajām vērtībām un saplūst ar dabu. Ceļš uz waildīgumu! Skatoties filmu, iezogās doma – a, nahren vispār sisties pa kvadrātainu darbavietas ofisu  no 9.00 – 17.00, tikai lai varētu dzīvot kvadrātainā dzīvoklī, kurš atrodās tik pat kvadrātainā dzīvokļu mājā, līdz sava mūža beigām? Vienas vienīgas kastes, reāli mēs pārvietojamies no vienas kastes uz otru… līdz atstiepjam pedāli un mūs ieliek pēdējā kastē un ierok….


Samsara (2001)

Picture

Dzīvot absolūti garīgu dzīvi, meditēt gadiem, ieiet Nirvānā … bet no otras puses – kāpēc tad tu esi piedzimis par cilvēku, kāpēc tev ir spēja vairoties, mīlēt, zīmēt, skriet, dziedāt, būt rakstniekam,  ārstam, dziedniekam, skolniekam, tēvam, mātei, mīļotajam? Vai tas viss tikai tā pat? Īsti nevar saprast vai izbaudīt un izmantot visu kas dots un dzīvot pilnīgu dzīvi, vai noliegt fizisko un pievērsties tikai garīgajam? Bet man jau liekās, ka ķermenis nav dots, lai mēs to apspiestu un noliegtu, un prāts arī nav jānotrulina. Ir jāatrod vidusceļš, ir jāizkopj katrs lauciņš jo, ja visi pievērsīsies tikai 100% garīgajam, tad cilvēce izsīks, jo nevienam vairs neinteresēs vairoties…. 


Angel-A (2005)

Picture

Filma par jauku ņergu, kurš noņergoja visu dzīvi un būtu ņergojis arī talāk, ja ne….  Un tad sākas vīrišķības, sevis izzināšanas un iemīlēšanas mācības.  Un noformējums šim mūvim arī tāds gards, pilns ar smukiem kontrastiem un baudāmu mūziku. Man uzreiz sagribējās uz Parīzi!!! Filma – īsta bauda acīm un ausīm!FTreileris iekš YouTube


The Science of Sleep (2006)

Picture

Bieži vien gultā pirms aizmigšanas pa galvu visādas pārdomas, plāni darbojās … tad pēkšņi garām iet degunradzis NIKE botās un uzsāk ar mani sarunu … un pie sevis nodomāju – mjā, tagad es miegu ciet! Un vispār, mums aizmiegot, atverās vaildīgas un absolūti interesantas pasaules vārti! Filmā Stefanam viss ir samaisījies ar sapņiem un viņa nomoda laiks ir tik pat interesants kā sapņošana. Un kurš vispār izdomājis atšķirību starp nomodu un NEnomodu? Hihs visu laiku nāca, skatoties šo mūvi! Tiešām labs!


The motorcycle diaries (2004)

Picture

Biogrāfiska filma par Če Gevaru. Kā viss sākās, kā puisis nonāca pie vēlmes kaut ko mainīt pastāvošajā iekārtā. Tiek parādīts kā mainījās pasaules uzskati, iekšējā pasaule un vēlme palīdzēt, ceļojuma laikā. Šī filma atstāj iespaidīgu pēcgaršu! Safilmēta ļoti smuki, jo nerada biogrāfiska, absolūti neradoša mūvja iespadu. Var nobirt dažas asariņas… 🙂


Whale Rider (2002)

Picture

Cilvēki bieži vien cer uz kādu iedomātu sapni, pareģojumu, bet, kad nenotiek kā vajadzētu, kā bija ieplānots, tad iestrēgst uz to vienu nepiepildīto vīziju un neredz vairs patiesību, nepamana sev apkārt, ka pareģojums varbūt ir piepildījies, tikai citā formā! Un vispār, bērni ir absolūti gudri un superīgi cilvēki! Tikai mēs, pieaugušie, to neredzam, jo mūsu galvas ir piebāztas ar pasaulīgām lietām! Mazajos vajadzētu vairāk klausīties 🙂 Un, protams,šajā filmā neizpaliek flora un fauna visā tās krāšņumā! Un tie milzu peldošie vaļi, gribās dievbijībā noliekt galvu!!!


Spring, Summer, Fall, Winter…and Spring (2003)

Picture

Ļoti krāšņa filma! Daba vienkārši fantastiska! Un cilvēks šajā mūvī vispār nekonfliktē ar dabu, saplūst ar to… paliek par koku. Viss tiek izteikt bez gariem sarežģītiem dialogiem, uz pirkstiem var saskaitīt vārdus, kas izskan no šīs filmas 🙂 Tiek parādīts cilvēka mūžs –  kas mūs ietekmē, kas liedz skaidri domāt un aptumšo prātu… un viena no emocijām, kas bieži vien sačakarē mūsu domāšanu ir kaislība pret pretējā dzimuma pārstāvi. Te tiek iziets ceļš no bezrūpīgas bērnības – iepazīt pasauli, mācīties, līdz pieaudzis cilvēks – vēl vairāk mācīties!!! Katrai darbībai ir sekas un tāpēc bieži vien labāk ir palikt par koku un saplūst ar zvēriņiem!


Fight club (1999)

Picture

Vakar noskatījo šo filmu…auč, cik laba! Pat ņemot vērā, ka nespēju nevienā mūvijā paciest asiņainos skatus (te bij daudz sulīgas ģīmjdaužu epizodes)! Bet runa šajā filmā nav par to, bet gan par apspiestiem plosīgiem draudziņiem mūsos 😉 un cik daudz mēs vēlamies būt tie cilvēki, kurus ilgi un dikti veidojam savas dzīves laikā. Te katra filmas epizode bija izsmalcināti garda! Un pats jaukākais skats, protams, bija ziepju ražošanas izejmateriāli 😀


Blueberry (2004)

Picture

Šo filmu mēs skatījāmies 7x. Katru nedēļas nogali sanācām kopā un skatījāmies atkal un atkal… kamēr likās, ka pietiks 😀 Šī filma katru reizi atklāj kaut ko jaunu. Viņa nekad nebija tāda pati kā iepriekšējo reizi. Tā ir, parasta, skarba vīra, ar pamatīgu mugursomu, psihodēliskā kaktusiņu pieredze. Tiek smuki parādīti visi smukie, mazie egucīši, kuri mums iekšā dzīvojās un kužinās. Tiešām rauj jumtu!!! Tikai neskatieties kā vienkārši filmu, bet atslābinieties un vīīīiīīī….lidojums…..
Advertisements

5 komentāri

 1. Sarakstu iesaku papildināt ar filmu HOME:

 2. O, šī tiešām bija iespaidīga filma! Kaut kad būs jāsaņemās atkal viņa noskatīties. Paldies, ka atgādināji!

 3. Jaukas kleitas, interesanta personība un skaista pati veidotāja!

  Lai veicās!

  P.S. Būs kāds saraksts kur apskatīt interesantās filmas.

 4. Paldies labajiem vārdiem!
  Man prieks, ka kādam noder mans mīļāko filmu saraksts!

 5. Paldies, aizgaaju uz Torrentu un novilku gandriiz pusi no ieteiktajaam filmaam 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: